Osmanlı Ocakları Federasyon Oluyor

Osmanlı Ocakları 91 Derneği bir çatı altında toplayarak federasyon olma kararı aldı.

Osmanlı Ocakları Federasyonu Genel Başkanı Kadir Canpolat yaptığı yazılı açıklamada Osmanlı Ocakları ailesinin artık Federasyon olduğunu duyurdu.

Canpolat; “Osmanlı medeniyetini yaşayıp yaşatmak amaçlı kurulmuş 91 ayrı dernekle anlaştık. Bünyemizde hizmet verecek olan dernekler milli ve yerli yönetim kadrolarıyla oluşmuş belli ruh ve belli ahlak üzere tertiplenmiş 91 ayrı derneği federasyon çatısı altında kamuya faydalı bir şekilde istihdam ederek yerli ve milli duruşumuzu Atatürk ilkesi ve kurduğu Cumhuriyetin değerlerinde ecdadımızın bizlere bıraktığı bu büyük tarih ve medeniyet üzerinde iz süreceğiz. Haksız kim olursa olsun sen haksızsın diyeceğiz. Hiç bir siyasi parti veya kamu kurumundan asla emir almayacağız. Menfaat veya çıkar ilişkileri için hiç bir hamle yapmayacağız. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin en yüksek ölçülerde temsil noktası olan Cumhurbaşkanlığı makamını her ölçüde her zorlukta ölümüne savunup hiç bir hainin ne laf uzatmasına nede namahrem dokusuna müdahalesine izin vermeyeceğiz. Türkiye düşmanlarına düşman olacağız. Dostlarına dost olacağız. Osmanlı padişahlarına, Atatürk’e ve Erdoğan’a aynı ölçülerde bundan sonraki Cumhurbaşkanlarımıza da hep sahip çıkacağız. Oluşan yeni federasyonla güçümüz yüz kat daha fazlalaştı. Bu güçü ne bir namahrem elinin değmesine izin verecek nede aramızda bir hain barındıracağız.
Ne mutlu Türk olana değil! Ne mutlu Türk’üm diyenlerden olacağız.
Alevi kardeşlerimizin Allah cc ve O’nun Resul’ü Hz Muhammed s.a.v O’nun velisi ve vekili Hz Ali r.a ölçülerinde Ehlibeyt sevgisiyle hak yol islam ışığında olduklarını yani “bizden” olduklarını her kese anlatacak birlik üreteceğiz. Kürk ve diğer etnik kimlikli kardeşlerimizin Salahaddin Eyyübi çizgisinde o ruh ve manada ümmet anlayışıyla kardeşane bir samimiyetle sarılacak yine beraberlik üreteceğiz. Solcu, sağcı ve diğer etnik kimliklerin tamamına saygı duyup gayri müslümlere Osmanlı dönemimdeki huzur ve hoşgörüyü yeniden gösterip ecdadımızın özde izinde olduğumuzu tüm dünyaya yeniden göstereceğiz. Tüm bu ve diğer değerler üzerine inşa edilmiş yeni dünya sisteminde yerini her alanda alan Osmanlı Ocakları Federasyonumuz öncelikle vatanımıza tüm asker ve polislerimize tüm siyasi partilerimize tüm etnik kimlik taşıyan vatandaşlarımıza tüm bu ülkede ve tüm dünyada yaşayan insani duygu taşıyan canlıların ve barışçılların tamamına hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz