Osmanlı Ocakları Diyarbakır Sur İlce Başkanlığı açıldı

Osmanlı Ocakları Diyarbakır Sur İlce Başkanlığı, Genel Başkan Kadir Canpolat’ın katılımıyla törenle hizmete açıldı.

Osmanlı Ocakları Diyarbakır Sur İlce Başkanlığı düzenlenen törenle açıldı. Osmanlı Ocakları Genel Kurucusu Kadir Canpolat, bölge kanaat önderleri, Osmanlı Ocakları İl Başkanları, Osmanlı Ocakları İlçe Başkanları, Türkiye Gençlik Kolları Başkanı, bölge teşkilat başkanı, Genel Merkez Yöneticileri katıldı. Halkın yoğun ilgisinin olduğu açılışta Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat teşekkürlerini sundu. 

Kur’an’ı Kerim tilavetinin okunmasının ardından konuşan Canpolat, birlik  ve beraber olmaktan başka çarelerinin olmadığını belirterek, bu bölgede milleti birbirine düşürmek isteyenleri barındırmayacaklarını ifade ederek, “Bu millet etle kemik olmuş. Çünkü bu millet büyük bir millet. Diyarbakır binlerce yıllık bir kardeşliğin şehridir. Ne FETÖ’cülere, ne PKK’ya, hiç kimseye verecek bir çakıl taşımız yok” dedi.

Diyarbakır‘da sağcısı solcusu, Türkü Kürdü, Alevi‘si Sünni‘si demeden birbirinden ayırt etmeksizin huzuru ve kardeşliği sağlayabilirsek, inanın 2023 hedeflerimizde 2071 hedeflerimizde hepsi gerçekleşecek. “Senelerce Kürt sorunu dendi oysa bölgede ki Kürt değil terör sorunuydu. Ben Kürt kardeşlerimle olmaktan mutluluk duyuyorum. Biz bugün bir ocak da Sur ilçemizde burada açıyoruz bu çatı altında Mevlana’nın dediği gibi ‘Gel ne olursan ol yine gel’ görüşüyle memleket insanlarımız için açıyoruz, biz açılıştan sonra gideceğiz burası onların evidir, birlik ve beraberliklerinin yuvasıdır. Hak bildiğimiz yolda bu güzel insanların bu denli ilgisini görmek bizleri sonsuz mutlu etti, Allah onlardan razı olsun”.

Üç tane kırmızı çizgilerinin olduğunu vurgulayan Canpolat, “Biri bayrak biri vatan biri de Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu üç kırmızı çizgimizi için hazır kıta askeriz. Üniforma olmasına gerek yok. Fitne, bir gün üniformayla, bir gün başka bir maskeyle karşımıza çıkabilir. Milli birlik ve kardeşlik ideallerinde birleşerek tek bayrak, tek millet, tek vatan, tek devlet ülküsünde olacağımız bilinmelidir. İman, ahlak, adalet duygusunu yüreğinde barındıran herkesi ocağımıza bekliyoruz. Biz ayrımcı değil bütünleyici olacağız. Bu yüzden tüm siyasi partilere eşit mesafede siyaset üstü bir kurum olmanın değerlerini hep beraber yaşayacağız”. Güçlü olmanın en önemli şartları dayanışma, kardeşlik, birlik ve beraberliktir. Bu duygu ve düşünce ile sizleri saygı ile selamlıyor yüce rabbime emanet ediyorum” dedi.

Canpolat, Açılış töreninde ki konuşmasını bizimleydi şiiri ile sonlandırdı.

Kapı açar gibi çağ açıp kapatan,
Cennet mekan Fatih Sultan Mehmet Han 
Yeniden kükredi bugün Alparslan.
Bizimleydi, Sur’da bizimle.

Allah’sız zalimin zulmüne karşı, 
Allah’u Allah diye inlettik arşı. 
Semayı titretti İstiklal Marşı, 
Bizimleydi, Yüksekova’da bizimle…

canlı, cansız yer gök buna şahitler
vatan için toprak oldu yiğitler
isimli, isimsiz nice şehitler
bizimleydi cizre’de bizimle

vallahi var bize kanat gerenler
bizimleydi gönül gözü görenler
evliyalar, enbiyalar, erenler
bizimleydi idil’de bizimle

ne kadar savaşsak bitmez yolumuz
gövdemiz hür, lakin esir kolumuz
tepeden tırnağa ana dolumuz
bizimleydi silvan’da bizimle

kırklar ve yediler açtı kucağı
alevlendi her gün iman ocağı
resulü ekremin tevhid sancağı
bizimleydi, nusaybin’de bizimle

dilde ve gönülde var oldukça kuran
olmaz vatan, olmaz türk yurdu viran
yaşasın türk oğlu, yaşasın turan
bizimleydi, bozkurtlar bizimle

Daha sonra konuşan Osmanlı Ocakları Diyarbakır Sur İlce Başkanı Mehmet Yıldız, “Vatanımızın yoğun hain saldırılara maruz kaldığı günlerin ardından vatansever, güven duygusu temelinde Osmanlı ocakları ile birlikte güç ortaklığı oluşturarak kurumsallaşmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Osmanlı Ocaklarının topluma yararlı faaliyetler yaptığını gözlemleyip, bu kutlu davaya hizmet etmek istediğimi genel merkeze bildirdiğimde, beni samimi bir şekilde karşılayıp, beni bu göreve layık Genel Başkanımız Kadir Canpolat`a canı gönülden teşekkür ediyorum.

Yurt genelinde gün geçtikçe genişleyip, ivme kazanan ve koca bir aile olan bu teşkilatın neferi olmaktan onur duyuyorum. Diyarbakır Sur İlce Başkanı olarak Osmanlı Ocaklarının misyon ve vizyonunu samimi ve doğru bir şekilde anlatıp, sivil toplum bilinci ve dava şuuru ile halkımızla beraber toplumsal yaraları bir nebze olsun sarmak ve birlik beraberlik ruhunu diriltmeye var gücümle çalışacağım. Bu kutlu yola çıkmış bulunuyoruz Allah bizleri, bize inananlara mahcup etmesin inşallah. Bizleri kırmayıp açılışımıza iştirak eden siz değerli gönüldaşlarımıza şahsım ve teşkilatım adına şükranlarımı sunuyorum. Hepinizi yüce Allah’a emanet ediyorum.” dedi. 

Bunları da sevebilirsiniz