Osmanlı Ocakları Ankara İl Başkanlığından Muhteşem Açılış

Osmanlı Ocakları Ankara İl Başkanlığına illerden gelen il başkanları katılımıyla büyük bir kalabalıkla ve mehter gösterisiyle açıldı.

Osmanlı Ocakları Ankara İl Başkanlığı büyük görkemle açıldı. Hisarpark Caddesinde açılış töreni düzenlendi Ankara Kalesinden tören alanına Mehteran eşliğinde tören alanına gelindi. Kısa birer açılış konuşması yapan Osmanlı Ocakları Genel Başkanı A.Kadir Canpolat ve Osmanlı Ocakları Ankara İl Başkanı Özgür Karabıyık şu açıklamalarda bulundular.

Özgür Karabıyık; “Bugün burada 1299 yılında atalarımızın ceddimizin kurmuş olduğu Osmanlı devletini Osmanlı Torunları olarak bu ruhu yaşatıp yaşatmak için bir araya toplanmış bulunmaktayız. Bizler Osmanlının bekçisiyiz, sağ elime ayı sol elime güneşi verseler yinede ben davamdan vazgeçmem diyen peygamber efendimiz (s.a.) efendimizin ümmetiyiz. Bizler Uhud’da davasına sahip çıkan okçularız. Bizler burada Osmanlı Ocakları Ankara İl Başkanlığın açılışı için toplanmış bulunmaktayız. Bizler lazı, Çerkez’i, Kürdü, Alevi’sini benimseyen herkese kucak açmış bir milletin torunlarıyız.

Bugün 14 Şubat benim sevgim davam bizim davamız hizmet cesaretimiz millettir.” Diyerek konuşmasını bitirdi..

Daha sonra açıklama yapan A.Kadir Canpolat; “Osmanlı Medeniyeti için Osmanlı Ahlakını, Kültürünü, Adaletini yaşamak ve yaşatmak amacıyla toplanan Osmanlı torunları hoş gediniz şeref verdiniz, son Osmanlı Medeniyeti yeryüzüne koptuğu andan itibaren insanlık Dünya tarihi hoşgörü, ahlak ve kültürde sınıfta kaldığını görmekteyiz.  Dünya da hoşgörü iyilik, ihlâs adalet, haktan yana hiçbir şey kalmadığını görüyoruz. Dünya medeniyetleri arasındaki nefret şiddet almış başını gidiyor. Evet, Dünya’da ortaya çıkan bir Osmanlı Ruhu boşluğu var bu Osmanlı Ruhunu yeniden Milletimize, Devletimize tüm Dünya Medeniyetine kazandırmak için Osmanlı Ocaklarını kurduk

Osmanlı Torunlarına ve tüm Dünya Medeniyetlerine hayırlı uğurlu olsun,

Osmanlı Ocakları Kürd’ü, Türk’ü, Lazı, Çerkez’i Alevi’si bir millet olarak Dil, Din, Irk, Meseb ayrımcılığı yapmadan tarih boyu aynı kaderi aynı tasayı aynı sevinci paylaşmış ırzı can yapmış cephede savaşmış bir milletin torunlarıyız bizi hiç kimse bugüne kadar bölemedi ve bölmesinede izin vermeyeceğiz.

Osmanlı Medeniyeti bütün Dünya da olduğu gibi ülkemizde de buna ihtiyaç görülmektedir. “Milli Birlik Kardeşlik Projesi” Osmanlı Devleti projesidir. Farklı ekniklerin farklı kimliklerin farklı din ve hürriyetin bütün vatandaşlarımızın ihtiyacı olan Osmanlı Medeniyeti için ne güzel ki! Osmanlı Ocakları vardır var olmaya devam edecektir.

Ülkemizde yaklaşıl 60 ilde teşkilatlanırımızı kurduk, bugünde Osmanlı Ocakları Ankara İl Başkanlığını açılışını gerçekleşiyoruz.

ABD, Azerbaycan, Kırım, Almanya gibi yurtdışın dada teşkilatlanıyoruz. Osmanlı Ocakları artık günden belirleyen bir STK haline gelmiştir. Osmanlı Ocakları Siyaset Üstü bir kurumdur.

Hiç bir siyasi parti ile bağımız yoktur.

Milletine hizmet için kefen giymiş bir lideri önder bilmektedir o lider Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sözlerini Osmanlı Ocakları Ankara İl Başkanlığı Hayırlı olsun” diyerek açılış kurdelesini kestiler.

Osmanlı Ocakları Ankara İl Başkanlığından Muhteşem Açılış

Osmanlı Ocakları Ankara İl Başkanlığından Muhteşem Açılış1  Osmanlı Ocakları Ankara İl Başkanlığından Muhteşem Açılış2Osmanlı Ocakları Ankara İl Başkanlığından Muhteşem Açılış4

 

 

Bunları da sevebilirsiniz