Osmanlı Oakları İç Anadolu Bölge Gençlik kolları Başkan’ı Ongan açıklamada bulundu.

Osmanlı Ocakları Gençlik Kolları İç Anadolu Bölge Başkanı
Coşkun Menderes Ongan:
BİZİM DAVAMIZDA TEK GAYE VATAN,
BAYRAK, MİLLET VE DİN OLGUSUDUR.

Osmanlı Ocakları Gençlik Kolları İç Anadolu Bölge Başkanı Coşkun Menderes Ongan, gündeme dair yaptığı açıklamada önemli mesajlar verdi. Türk Milleti’nin tıpkı zamanında Osmanlı’yı yıkan zihniyetler gibi şimdide Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmakla kendini yükümlü hisseden zihniyetlerle örülü olduğunu. Ancak milletin artık uzun zaman önce çağ dışı bıraktığı bu zihniyetlere izin vermeyeceğini söyledi.
Osmanlı Ocakları Gençlik Kolları İç Anadolu Bölge Başkanı Coşkun Menderes Ongan “Osmanlı Ocakları hakkında CHP’li bir vekil tarafından TBMM’ye verilen araştırma ve bir komisyon kurulması talebi, varoluşunun sebebi olarak gösterilen demokrasi ile özdeşleşmiş CHP’nin aslında ne denli büyük bir acziyet içinde olduğunun göstergesidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne bağlı, tek ilkesi millet olan ve bu uğurda Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu haline gelen, kutlu davasında ülkesine ve milletine tek bir yara bile açmamış olan Osmanlı Ocakları’nın hedef olmasının altında, bugün bizlere bu eleştirileri yapıp miadını dolduranları Türk Milleti zaten çoktan çağın dışına itmiştir” diye konuştu.
OSMANLI OCAKLARI MİLLETİNE NEFERDİR
Osmanlı Ocakları Gençlik Kolları İç Anadolu Bölge Başkanı Coşkun Menderes Ongan “Osmanlı Ocakları oluşumuna çığ gibi büyüyen katılımlar sadece milletin neferi olan bir topluluğun zincir gibi bir araya gelmesidir. Bundan rahatsızlık duyulmasının sebebi nedir? Çünkü artık Türk milleti kendi benliğini bulmuş, insan hakları ve özgürlükler noktasında çağ atlamış, eğitimden, sağlığa kadar her sektörde kendi kültür ve medeniyet yapısıyla güçlenmiş, ekonomisiyle Dünya’ya “bizde varız” mesajını verebilen, sadece milletine odaklanmış bir ülke haline gelmesidir” dedi.
DEMOKRASİDEN BAHSEDENLER KENDİLERİ DIŞINDA DEMOKRASİYİ
KABUL ETMEYEREK İNANDIRICILIKLARINI YİTİRİYORLAR
Osmanlı Ocakları Gençlik Kolları İç Anadolu Bölge Başkanı Coşkun Menderes Ongan “Osmanlı Ocakları Türkiye’nin tüm illerinde, ilçelerinde teşkilatlanmış, bununla da sınırlı kalmayarak Dünya’nın tamamında teşkilatlanmasını başlatmış, her biri Türk Milleti’ne bağlı, özümüzün temeli olan Anadolu kültürüyle yoğrulmuş insanların oluşturduğu bir sivil toplum kuruluşu ve bir dava oluşumudur.
Bu davada Vatan, bayrak, millet ve din olgusu dışında tek bir gaye yoktur. Bu vizona sahip herkes yani Türkiye, aynı çatı altında buluştu. Şimdi bizi eleştirenleri, hangi noktadan eleştirdiklerine bakmak gerek. Demokrasiyi savunarak bu olgu üzerinden hala varlıklarını sürdürenler, neden kendi felsefeleri dışında bir araya gelen, davası uğruna, milleti uğruna hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan bizleri hedef alıyorlar. Ve yine neden demokrasi kültürünün varlığı olarak kabul edilen başka fikirlere, ideoloji başka olana saygı gösterme noktasında seviyesizce davranmaktadırlar.
Millet artık bu zihniyetin ülkemizi karanlığa sürüklemesine izin vermez, vermiyor da. Söylediklerine kendileri inanmayanların yaptığı suçlamalar o zihniyetin sürekli olarak eriyen yapısını korumak amacıyla atılan çelimsiz adımlardan başka bir şey değildir” diyerek sözlerini tamamladı.image

Bunları da sevebilirsiniz