Mardin Osmanlı Ocakları il Başkanlığı açıldı

Mardin Osmanlı Ocakları İl Başkanlığı açıldı
Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat, Mardin Osmanlı Ocakları İl Başkanlığı açılışını gerçekleştirdi

Mardin Osmanlı Ocakları İl Başkanlığı açılışı, Genel Kurucu Başkan Kadir Canpolat’ın katılımıyla gerçekleşti.
Açılışta aynı zamanda, Ankara Osmanlı Ocakları İl Başkanı Nuri Çelebi, Osmanlı Ocakları Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı Suphi Ayaz, Mardin Osmanlı Ocakları Eski Başkanı Faris Kovan, Mardin Osmanlı Ocakları İl Başkanı Ömer Karakuş, Mardin Osmanlı Ocakları İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Özdemir, Viranşehir Osmanlı Ocakları İlçe Başkanı Mahmut Şekerci, Kızıltepe Osmanlı Ocakları İlçe Başkanı Mehmet Şerif Erdem, Yeşilli Osmanlı Ocakları İlçe Başkanı Mehmet Tekin, Artuklu Osmanlı Ocakları İlçe Başkanı Mehmet Gökbalık, Ceylanpınar Osmanlı Ocakları İlçe Başkanı Halil Keskin, Artuklu Gençlik Kolları Başkanı Ferhan Birkan, Mardin Eczacı Odası Başkanı Cengiz Bingül, Engelliler Başkanı Aslan Olgaç, Halkla İlişkiler Başkanı Mehmet Olgaç, Karakuş emniyet mensubu Gökhan Kahraman, yüzbaşı Muhittin Karakaya, Dikmen Jandarma Karakolunda Komutanı, Mardin Büyükşehir İtfaiyesi’nde Personel Müdürü Abdülkerim Beyoğlu, Mardin Büyükşehir Belediyesinde Zabıta Komiseri Ali Ökmen, Mardin Büyükşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Murat Oral, Semerkand Vakfı Başkanı Mahmut Özer, Mardin Müftü yardımcısı Eray Gübay, Mardin AK Parti il encümeni Lokman Karakuş, Osmanlı Ocaklarına fiilen maddi ve manevi desteği olan Cemalettin Tekin, Kanaat önderlerinden Mecit Karakuş, Liberal Lojistik uluslararası kurucusu Sıraç Acun, itfaiye çalışanları ve çok sayıda davetli katıldı.
Programda konuşma yapan Genel Başkan Kadir Canpolat, “Biz makama, mevkiye değil, insanların gönlüne talibiz. Bizi onlardan ancak ölüm ayırır” diyerek şu ifadelere yer verdi:
“BİZLER KEFENİMİZİ GİYEREK BU YOLA ÇIKTIK”
“Bölgede tehdit alan bir teşkilatız. Terörle mücadele birimleri, ‘Alıkoyulabilirisiniz, kaçırılabilirsiniz, o yüzden güzergahlarınızı değiştiriniz’ diye Osmanlı Ocaklarına uyarıda bulundu. Sağ olsunlar, eksik olmasınlar ancak Türkiye’nin değil, dünyanın her yerinde tehdit alsak da biz bu davadan asla vazgeçmeyeceğiz. Birkaç kendini bilmezin oyununa asla gelmeyeceğiz. Ey terör örgütleri! Sizin tehditlerinize aldırış etseydik, biz bu yolun başından hemen dönerdik. Bizler kefenimizi giyerek bu yola çıktık. Bu davada hepimiz hedefiz. Yüreğiniz ve cesaretiniz varsa karşımıza çıkın, hodri meydan!
“ONLARIN AMERİKA’SI VARSA TÜRKİYE’NİN DE RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I VAR”
Devletimin kolluk kuvvetlerinden başka hiçbir gücü tanımıyorum. Bizler, 2005 yılından beri ayaktayız. Allah’a şükürler olsun, neler atlattık. İnanıyoruz ki, bugünler de geçecek. Bütün terör örgütlerine ‘Hodri meydan’ diyen bir cumhurbaşkanımız var. Onların Amerika’sı varsa Türkiye’nin de Recep Tayyip Erdoğan’ı var. Bizi yolumuzdan çevirmek isteyenler, şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nu da öldürdü, katletti. Siyasi liderlere neler yapıldığını çok iyi biliyoruz. İşte Osmanlı Ocaklarında, bu terör örgütlerinden korkmayan kişiler var.
“OSMANLI OCAKLARINI BİR PARTİYE ŞAKŞAKÇILIK YA DA YALAKALIK YAPSIN DİYE KURMADIK”
Osmanlı Ocakları siyaset üstü bir kurumdur. Burası hiçbir partinin arka bahçesi değildir. Burası, Türk milletinin teşkilatıdır. Kendi öz sermayesi, öz evlatları ve yiğitlerinden oluşan bir teşkilattır. Burası hiçbir teşkilata benzememektedir. Bizler bu kurumu, laf olsun diye veya bir partiye şakşakçılık ya da yalakalık yapsın diye kurmadık. Biz buraya gerçekten Osmanlı medeniyetini, kültürünü, milli ve manevi duygularını yaşayıp daha sonra da yaşatmak için geldik.
“HAKKIMIZDA GENELGE ÇIKARAN BAŞBAKAN, NEREDESİN ŞİMDİ?”
Hakkımızda genelge çıkaran başbakanlar gördük… O başbakana sesleniyorum: ‘Neredesin şimdi? Aziz kardeşlerim hakkında genelde çıkardın, itibarımızla, teşkilatımızın yapısıyla uğraştın. Allah’tan korkmadın mı?’Acaba Erdoğancıyız diye mi böyle oldu? Davutoğlu’nun tarafında olsaydık belki de bu genelge çıkmazdı. Teşkilatımızın yapısı gereği lidere karşı bir duruşumuz var. Erdoğan, Osmanlı Ocaklarını kurdurmadı. Neden iftira atıyorsunuz? Erdoğan’ın Osmanlı Ocaklarına mı ihtiyacı var? Biz Erdoğan’ın hatırı için devlet yapısındaki kurumların tamamına saygı duyuyoruz. Herkesin de haddini bilmesi gerekir. Erdoğan yoksa bu sevda olmaz. Osmanlı Ocakları bugün Erdoğan’ın hizmetiyle gurur duyuyor. Onun yürüdüğü yolda yürümeye çalışıyoruz. Geçmişte tüm liderlerimizin olduğu gibi bugünkü liderimizin de sonuna kadar arkasındayız
“BÜTÜN ZALİMLERE ‘DUR’ DİYECEĞİZ”
Biz makama, mevkiye değil, insanların gönlüne talibiz. Bizi onlardan ancak ölüm ayırır. ‘Osmanlı medeniyeti’ diye yola çıkan kardeşlerimizle birlikte bütün zalimlere ‘Dur’ diyeceğiz. Seçimde eli silahlı terör örgütlerine oy kullanan olursa onlara da ‘Dur’ diyeceğiz. ‘Dur’ diyeceğiz ki barış gelsin, oyunları bozulsun, cephede savaşan Mehmetçiğimizin kanı akmasın. Bu vesile ile Mardin Osmanlı Ocakları, Mardin’e, bölgeye, ülkemize ve dünyaya hayırlı olsun.”
“OSMANLI KÜLTÜRÜNÜ VE MEDENİYETİNİ MARDİN’DE YAŞATACAĞIZ”
“Mardin, yaşayan canlı bir tarihtir” diyen Osmanlı Ocakları Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı Suphi Ayaz, “Mardin, tarih boyunca birçok uygarlığa etnik grup ve mezheplere ev sahipliği yapmış, binlerce yıl bir arada ve dayanışma içinde yaşamasını bilmiştir. Mardin, yaşayan canlı bir tarihtir. Hem taşrası hem de şehir yaşamıyla örnek alınabilecek nadir kentlerin başında gelmektedir. Bu yapının gelecek kuşaklara aktarılması, dünya barışına ve bölgenin yaşam kalitesine katkı sağlayacaktır. Osmanlı döneminde de birçok etnik, dini grup, barış ve huzur içerisinde yaşamıştır. Bizler, Osmanlı Ocakları olarak Osmanlı medeniyetini, kültürünü yaymak ve yaşatmak için kurulmuş bir derneğiz. Mardin’de de Osmanlı medeniyetini ve kültürünü yaşatacağız. Bundan hiç kuşkumuz yoktur” şeklinde konuştu.
“ÜLKEMİZİN OSMANLI OCAKLARINA HİÇ OLMADIĞI KADAR İHTİYACI VAR”
Ankara Osmanlı Ocakları İl Başkanı Nuri Çelebi ise, “Türkiye ile savaşan birçok örgüt var. İçerde ve dışarıda sayısız düşmanlarımız var. O yüzden bu ülkenin Osmanlı Ocaklarına hiç olmadığı kadar ihtiyacı var. Bizler de çok çalışmalıyız. Arkamızda çiçekler bırakmalıyız. Bizim yolumuzdan gelenler, arkamızda bıraktığımız çiçekleri takip ederek bizi bulacak. Bu güzel oluşumu milletimize bağışladığı için Kadir Canpolat’a çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Açılışta konuşma yapan Mardin Osmanlı Ocakları İl Başkanı Ömer Karakuş, Mardin Osmanlı Ocakları İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Özdemir, Viranşehir Osmanlı Ocakları İlçe Başkanı Mahmut Şekerci, Kızıltepe Osmanlı Ocakları İlçe Başkanı Mehmet Şerif Erdem, Yeşilli Osmanlı Ocakları İlçe Başkanı Mehmet Tekin ve Ceylanpınar Osmanlı Ocakları İlçe Başkanı Halil Keskin de Osmanlı medeniyetini, kültürünü, ahlakını yaşatmak ve yaymak için ellerinden geleni yapacaklarına dair söz verdi.

Bunları da sevebilirsiniz