Kadir Canpolat Akit TV’de Gündemi Değerlendirdi

Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat Akit Tv’de Mehmet Özmen’in konuğu olduğu programda gündemi değerlendirdi.

Canpolat, bir gündemle alakalı bir dizi açıklamalarda bulundu.

AKŞENER’İN İTTİFAK AÇIKLAMALARI

”Şer ittifakı ile hayır ittifakı diyebiliriz. Hayır ittifakı Ak Parti – BBP – MHP ve şer ittifakı Fetö ile adlandırılan İYİ Parti ile PKK ile adlandırılan HDP ile olması doğaldır. Bizi hayal kırıklığına uğratan şey ise CHP’dir. Ulusalcı ve Atatürkçü olan CHP’nin hangi sıfatla bu iki partiyle ittifak yapacağı bizleri düşündürmektedir. Öte yandan, İstanbul İzmir ve Ankara’da Ak Parti’nin göstereceği adayların özellikle İstanbul için adı geçen Binali Yıldırım’ın bir oy patlaması ile seçileceğinin kanaatindeyim ancak Ankara için aynı şeyi söyleyemem. Melih Gökçek seçimi çok az farkla almıştı. Sayın Özhaseki burada zorlanabilir. Aday adayını Ak Parti yeniden gözden geçirmelidir. İzmir için adı geçen aday da CHP’yi zorlayabilir mi bunu önümüzdeki seçim sürecinde göreceğiz. İYİ Parti’yi FETÖ ile arasına mesafe koymadığı için kızıyoruz aynı şeyleri Ak Parti yaparsa ona da tepki gösteririz. Geçmişte Sayın Özhaseki FETÖ ile ilişkili değil miydi. Seçilirse güzel şeyler yapar ancak genel merkez kararını yeniden gözden geçirmelidir, Sayın Özhaseki ile alakalı kaygılarımız var.”

CHP – SAADET PARTİSİ İTTİFAKI

”Saadet Partisi’nin şer ittifakına yaptığı katkı ortadadır. Ben Fatih Erbakan’ın yeni partisinin vatana millete hayırlı olmasına inanıyorum ve Cumhur İttifakı’na destek vereceğine inanıyorum. Ak Parti’nin destek vereceğine de inanıyorum ancak Ak Parti kendi değerlerine sahip çıkmalıdır. Şaban Dişli 15 Temmuz akşamı beni aramış ve o hainlere geçit vermeyin demiştir ancak aynı Dişli şu an FETÖ ile lanse edilmektedir. Yine, Egemen Bağış bu millete malolmuş bir siyasetçidir ama yalan Bakaralı ses kayıtları ile FETÖ’nün önüne atılmaktadır. Bunun FETÖ kumpası olduğu ortaya çıkmıştır. AK Parti kendi değerlerine sahip çıkmazsa yarın bir gün başka siyasi partiler de kurulabilir. Bugün Erdoğan rozeti takıyoruz. Erdoğan ile hiçbir sıkıntımız yoktur olamaz ancak Ak Parti’nin bazı yöneticileri ile sıkıntımız vardır. Mesela Davutoğlu Osmanlı Ocakları için genelge çıkarmıştır ve buna kimse açıklık getirmemektedir. Türkiye büyük bir gemi ve bu gemiyi karaya çıkartacak olan kişi ancak Erdoğan’dır. Ak Parti üyesi olmaktan gurur duyuyorum ancak yeri geldiğinde eleştiri de yapabilmeliyiz. Biz kendimizi eleştirmeye fırsat vermez isek doğruları bulamayız. Ak Parti yönetim kadrolarında abdestini tazelemelidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın gösterdiği kişiye her kim olursa olsun Osmanlı Ocakları olarak destek vereceğiz. Biz STK’yız sahada çalışıyoruz bu yüzden tartışma çıkartacak adayları halka anlatmakta zorlanırız.

YEREL SEÇİMLERİN ÖNEMİ

Yaklaşan önümüzde bir seçim var. Bugün tartışmalarımızı bırakıp adaylarımıza odaklanmalıyız ancak adaylarımızın halkta karşılığı olmalı. Ak Parti Genel Merkezi ve Cumhur İttifakı kimi aday gösterirse göstersin milletin yararına olacaktır. Bu seçim terörle anılan partilere ders vermek için çok önemli bir seçimdir. Ben sandıkta şahıslara değil Erdoğan’a dolayısıyla Ak Parti’ye oy vereceğim ve bunun için çalışacağım. Karşımızda şer ittifakı var ve Şer ittifakının çıkardığı adaylar kim olursa olsun bizim en kötü adayımızdan iyi olmayacaktır.

Bunları da sevebilirsiniz