İstanbul’da “tarihimizi seviyoruz” proğramı gerçekleşti.

 

KADİR CANPOLAT; “ATATÜRK’ÜN CHP’Sİ OLSAYDI 16 NİSAN’DA  ‘EVET’ DERDİ”.

11 Mart Günü Kağıthane Belediyesi Meclis salonunda Osmanlı Ocakları İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği ‘’Tarihimizi Seviyoruz’’ Konferansına; Osmanlı Ocakları Kurucusu Genel Başkan Kadir Canpolat, İstanbul Osmanlı Ocakları Kurucu İl Başkanı Halit Yalçın Yazıcı, Türkiye Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kemal Eren Türkiye Üniversiteler Başkanı Fırat Baran Durmaz, değerli tarihçilerimizden Araştırmacı Yazar Mustafa Bozdemir, ve Doç. Dr. Ercan Yiğit ve İstanbullular katıldı.

Osmanlı Medeniyeti tarihinin günümüz arasındaki ticari, siyasi, iktisadi ve endüstriyel konulu konferansta konuklar bilgilerini katılımcılarla paylaştı.

OSMANLI DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKMA ZAMANI

Osmanlı medeniyetinin bizlere bıraktığı değerleri ve mirasları konu alan Araştırmacı Yazar Mustafa Bozdemir, ‘’ Osmanlı Devletinin bir şeker fabrikası dahi yapamadığını açıklayan siyasilere akademik açıklamalarda bulundu.

“Osmanlı bizlere borç bıraktı” diyenlere Osmanlı hükümeti bize çok değerli bir kültür mirası bıraktı. Şeklinde konuştu. Bizdedir sözlerine şöyle devam etti; “Sanayide, ticari alanda, hastaneler, demir yolları ve tersaneler kurarak bizlerin bu değerli mirasları göz ardı etmememiz, kültür değerlerimizi yaşatmamız ve sahip çıkmamız gerekir. Osmanlı’dan birşey kalmamış, peki demir yolları, hastaneler, kasada borçun yüz katı para, fabrikalar, sanayi kaldı. Osmanlı’dan birşey kalmadı diyenler iftira etmektedir”. Dedi.

ATATÜRK BİR OSMANLI PAŞASIYDI

İki konuğun söz aldığı proğramda Atatürkçü kimliğiyle bilinen Doç. Dr. Ercan Yiğit ise konuşmasında; Mustafa Kemal Atatürk hakkında bilinmeyen bilgileri dinleyicilerle paylaşırken bazı bilgiler dinleyenleri hayrete düşerdi.
Doç.Dr Ercan Yiğit, “Fatih Sultan Mehmet nasıl zehirlendiyse aynı şekilde Mustafa Kemal Atatürk’ünde en güvendiği insanlar tarafından zehirlendi ve bunların hiçbir şekilde açıklanıp yazılmadı. Vahdettin, Osmanlı Devletinin kırılma döneminde bayrağı Mustafa Kemal Paşa’ya devretmiştir. Mustafa Kemal Paşa bayrağı Vahdettin’den devralmıştır. Atatürk bir Osmanlı paşasıdır. Selçuklu’da bizim, Osmanlı’da bizim, Atatürk’te bizim, Cumhuriyet’te bizim ve ben Atatürk’ü Osmanlı olarak görüyorum ‘’dedi.

Yiğit, şuan ki siyasi süreçle ilgili ise ‘’16 Nisan Referandumunda ki ‘EVET’ oyu milletimizi feraha çıkarır. Ülkemizde hainler kol gezerken Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, hepimizin şerefini ve namusunu temsil ediyor. ‘’ şeklinde konuştu.

‘’15 temmuz darbesi içinde bu tarihin neden özellikle o günü seçtiklerini şu cümlelerle vurguladı;‘’ 15 Temmuz 1099 yılında Yahudiler Kudüs tarafından işgal olunduğu için bu tarihi özellikle seçtiklerini ve onlar için hiçbir şey tesadüf değildir’’ dedi.

Fettullah Gülen için ise, Annesi İspanyol Yahudi Rabin, babası Ermeni dir diyerek konuşmasını sonlandırdı.

ATATÜRK’ÜN KURDUĞU CHP DURSAYDI BUGÜN REFERANDUMA EVET DERDİ

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat ise ;‘’ Osmanlı Medeniyetini, kültürünü, hoşgörüsünü yeniden inşa etmek için Cumhuriyet değerleri içinde Osmanlı medeniyetini Osmanlı Ocakları çatısı altında yeniden dirilişi hep birlikte yaşayacağız. Batı ve dünya medeniyetleri şanlı şerefli ecdadımızdan insanlığı, adaleti hoşgörüyü öğrendi. İki asırdır milletimizin kültürü yok edilmek istedi. Bu çatı altında milletimize sahip duran herkes bizim başımızın üstündedir. Bayrağımıza, sancağımıza, özümüze, örfümüze, ezanımıza sahip çıkmak için buradayız. Bu coğrafyada yaşayan herkes bizim değerimizdir. Almanya’da cem evlerimize saldırı gerçekleşiyor. Bunu Osmanlı Ocakları yaptı dediler. Bu oyuna kimse gelmedi gelmeyecekte. Cem evleri ve dedelerimizde bu oyunun farkında’’ diyerek Referandumda ‘HAYIR’ diyenlere ve Avrupa Birliğine şu şekilde seslendi;

“TERECİYE TERE SATIYORLAR”

‘’İlimde, teknolojide, hoşgörüde, sanatta, edebiyatta bize tereciye tere satıyorlar. Osmanlı medeniyetini taklit ederek dünyayı yönetmeye çalışanlar, dünyaya sözde hoşgörü getirmek için, sözde adaleti getirmek için, dünya ya sözde bir düzen getirmek için Müslümanlar’ın kanlarını akıtıyorlar.
Avrupa Sen tereciye tere satma! kalkıp dünyaya düzen dersi vereceksin ama düzenden zerre nasiplenmemiş yönetici olacaksın.
İslam coğrafyasını alt üst edip barıştan, kardeşlikten söz edeceksin.
Biz oyunlara gelmedik gelmeyeceğiz. Suriye’de yaşanan vahşetleri göz ardı etmeyeceğiz. Bizler oyuna gelmeden bir olacağız, beraber olacağız, beraber dünyaya yeni ve adil düzen getireceğiz. Birliğimize kimsenin gölge düşürmesine izin vermeyeceğiz. Bizleri bölmek, parçalamak, yok etmek isteyenlere karşı uyanık olacağız. Daha hamam kültürünü öğrenmemiş bir Avrupa medeniyeti kime ne anlatıyor” diyerek sözlerine şu cümlelerle devam etti;

‘’Bizim bağrımız geniş sınırlarımızda kardeşlerimize merhamet eliyle, merhamet anlayışıyla devlet yöneticilerimiz sahip çıkmakta. Suriyeli kardeşlerimizin yeme, içme ikame, sağlık problemleriyle tüm sorunlarıyla devletimiz ilgilenmekte Allah Devletimize zeval vermesin. Böyle bir devlet düzeni bin yılda bir kere olur. Böyle bir lider bize ancak merhamet üzere gönderilmiştir. Ecdadımız izinden giden liderlerle hep beraber yürüyeceğiz bu yüzden 16 Nisan Referandumunda hepimiz ‘’EVET ‘’diyeceğiz. Emeviler dini gaspedip kendi çıkarları doğrultusuna nasıl uyguladıysa, bugün ki CHP’de Atatürkçülük adına Atatürk’ün tüm değerlerini tahrip ettiler. HDP ile kol kola hayır kampanyası düzenliyorlar. Bu günkü CHP ATATÜRK’ ün kurduğu CHP olsaydı, HDP derhal bitirilirdi ve 16 Nisan Referandumunda CHP “EVET” derdi’’ dedi.

Bunları da sevebilirsiniz