Haber Türk’ün teklifine ret! Cumhurbaşkanımızın basın sözcülüğünü yapamaz!

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat;”Haber Türk’ün teklifini reddettik,
Cumhurbaşkanımızın basın sözcülüğünü yapamaz!

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat Haber türk’ün yaptığı habere sert tepki gösterdi.

Konu ile alakalı yazılı açıklama yapan Canpolat sözlerine şöyle devam etti;

09.12.2015  Tarihinde paralele yakın Haber Türk’ün  yapmış olduğu habere göre Kurumumuzu tahrik ve tahrip ederek Cumhurbaşkanımızın Osmanlı Ocaklarından rahatsız olduğu hakkında haber yapıp, Cumhurbaşkanımız ile Osmanlı Ocaklarının arasına fitne sokmaya çalışıldığı, Cumhurbaşkanımıza Osmanlı Ocaklarının karşılıksız desteğinin kesilmesi amaçlı yapıldığı anlaşılmış ve bu haberi paralel medya ve doğan medya gibi yandaş medya gurupların da servis ettikleri, akit ve yeni şafak gazetelerinin de bu haberi servis ettikleri görülmüştür. 10,12,2015 tarihinde Haber Türk Kanalı Osmanlı Ocakları Genel Merkezini arayarak şahsım ile ile röportaj yapmak isteklerini arzu etseler de, bu yapılan mesnetsiz haberden dolayı Haber Türk’ün isteğini reddettim.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan eğer ki Osmanlı Ocaklarından rahatsız ise bu açıklamayı Cumhurbaşkanlığı makamının, Basın sözcüsünün yapması beklenilmeli ve varsa bu rahatsızlığında giderilmesi için Osmanlı Ocakları da üzerine düşen her şeyi yerine getireceğinden herkes emin olmalıdır. Osmanlı Ocakları Cumhurbaşkanımız adına veya bir parti adına faaliyet göstermeyen, tam bağımsız bir sivil toplum kurumudur. Hiç bir, Kurum, kuruluş, üye veya vatandaştan bağış almamakta, üye aidatı dahi kabul etmeyen bir kurumdur. Hiç bir bütçesi yokken, ülkemize hatta dünyaya açılan büyüyen, gelişen ve yaklaşık 10 yıllık bir maziyle yıllardır aynı şekilde hizmet veren abidevi bir stk olmanın huzuru içindeyiz..
Her  bölge, il ve ilçe Başkanları ve  yönetimlerimiz kendi giderlerini, kendileri karşılamakta, bunu gören başta paralel yapı olmak üzere, Osmanlı medeniyetini sindiremeyen, doğan medya, Osmanlı Ocakları teşkilatlarının kendi imkanlarıyla onurlu bir şekilde faaliyet göstermesinden rahatsız olacaklar ki; Osmanlı Ocaklarını Cumhurbaşkanımızın finans ettiğini haber ederek hem Osmanlı ocaklarına hem de Sayın Cumhurbaşkanımıza iftira atmaktadırlar. Osmanlı Medeniyetinin ülkemizde yeniden var olmaması için yapılan bu iftira ve karalama kampanyaları gerçek dışıdır. Bu durum belgelerle ispatlanabilir. Osmanlı Ocaklarına ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’na Bu tür iftira ve karalama kampanyalarını başlatan ve iddia eden her gurupla teşkilatımız münferit çerçevelerde mücadele etmekten asla çekinmeyecektir. Tüm kamu oyu ‘ben Osmanlı ocakların danım ‘’ diyen kişi veya kişilere itibar etmemelidir’.dedi.

Bunları da sevebilirsiniz