Erzurum Osmanlı Ocakların’dan Zeytin Dalı Harekatı’na Destek

Osmanlı Ocakları İl Başkanı Harun Dumlu, “Bu dış mihraklar, direk olarak saldırmaya cesaret edemezler.

Osmanlı Ocakları İl Başkanı Harun Dumlu, “Bu dış mihraklar, direk olarak saldırmaya cesaret edemezler. Şeref yoksunu insanlardan oluşturdukları kukla ordularla ülkemizi yıpratmaya çalışıyorlar. Bizler de fırsat vermeyiz.” dedi.

Erzurum’da, Osmanlı Ocakları İl Başkanlığı üyeleri Yakutiye Kent Meydanı’nda bir araya gelerek, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından, Suriye’nin Afrin bölgesinde terör örgütleri PYD/PKK ve DEAŞ’a yönelik yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Mehmetçiklere destek verdi.

Osmanlı Ocakları İl Başkanı Dumlu, burada grup adına gazetecilere yaptığı açıklamada, Türk Tabibler Birliği (TTB) tarafından Zeytin Dalı Harekatı hakkında yapılan açıklamaya tepki gösterrek şöyle konuştu:

“Ya bunlar bilinçsizce yapıyorlar ya da çok bilinçli bir şekilde bu kelimeyi seçerek kullanıyorlar. ‘Savaşa hayır’ ne demek, bu kahraman Türk ordumuzun yaptığı operasyondur. Vatan sevgisi imandandır. Bunların imanlarından da şüphe ediyorum. Bu devlet, millet, peygamberin ordusu ve Osmanlı torunları, ‘vatan bölünmesin ve istikbalimiz aydınlık olsun’ diye şehadet şerbeti içiyorlar. Kalkıp bunu söylüyorsunuz. Milli mücadele verilirken bu açıklamayı yapanların gözlerine bakarak, vatan haini derim.”

Mehmetçiğin her zaman yanında olacaklarını belirten Dumlu, “Bu dış mihraklar, direk olarak saldırmaya cesaret edemezler. Şeref yoksunu insanlardan oluşturdukları kukla ordularla ülkemizi yıpratmaya çalışıyorlar. Bizler de fırsat vermeyiz.” diye konuştu.

Basın açıklaması sırasında çok sayıda vatandaş hazır bulundu.

Bunları da sevebilirsiniz