Ebru Başkan; Kadına yönelik şiddete tepki gösterdi!

Kadın Genel Başkan Ebru Canpolat
“KADINA ŞİDDETİ KINADI “

Osman Ocakları Kurucu Kadın Kolları Genel Başkanı Ebru Canpolat gündeme dair yaptığı açıklamada; Kadına şiddete dikkat çekti. Ak partideki belediyelerde yaşanan istifalarla ilgili görüşlerini ifade eden Canpolat şunları söyledi.

“Ülkemizde ve dünya çapında kadına yönelik şiddet kanayan bir yara. En gelişmiş ülkelerde bile kadına yönelik şiddetin boyutları tedirgin edici noktalarda. Kadınlar Allah’ın bize emanetleridir. Kadınlarımıza yönelik her türlü baskı, mobbing ve şiddet hiç bir şekilde affedilemez. Ülkemizde sıkça yaşanan bu tür olaylar kaygı yaratacak kadar artmaktadır.
Kadınlara yönelik saldırıları asla tasvip etmiyor, başı açık, başı kapalı herkes bu milletin değeri kabul edilmiş hepimiz aynı kaderin aynı kültürün aynı devletin çocukları olarak yaşamalı, bizim bildiğimize beraberliğimize gölge düşürürcesine kadınlara karşı şiddetli içeren olayları asla kabul etmiyor, yapanları da kınıyor, bu konuda yargıdan da gerekli hamleleri bekliyoruz.”

Gündemin bir diğer konusu yerel yönetimlerde yaşanan istifalarla ilgili de konuşan Canpolat şu değerlendirmede bulundu.
Değişimler ve dönüşümlere ilişkin eleştiride bulunan bazı medya unsurlarına sesleniyorum: Bizler sivil toplum örgütleri halkın ta kendisiyiz. Oy kullanırken Ak partiye, MHP’ye CHP’ye oy kullanıyoruz. Şahıslara değil, partilere oy veriyoruz. Ben Ak parti diye oy verdim Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’dan dolayı. Erdoğan’dan dolayı Ak partiye oy kullandım. Belediye başkanlarını tanımam. Milletvekillerini bilmem. Onlar temsil noktasında Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı temsil ettikleri için saygı duyuyor onlara oy veriyor, onları benimsiyoruz. Lider Erdoğan olmasaydı, vekiller yanlış anlamasın milletvekillerimizin pek çoğu mecliste yerini alamazlardı.

Erdoğan yoksa belediye başkanlarımızda koltuklarında oturamazlar. Yani milletin iradesini gösterdiği kişi Erdoğan’dır. Ne Kadir Topbaş nede Melih Gökçektir. Diğer belediye başkanlarına da parti yöneticilerine de, milletvekillerimizi de bir şey hatırlatmak isterim: Bu milletle partinin arasındaki güven, Sayın Erdoğan’dır. Bunu hiçbir zaman unutmamalı. Bakanlıklar da gelip geçici. Şu dünyanın hiçbir durumuna aldanmamak gerekir. “Hizmete talip olmak lazım, Makama değil. Makama talip olanlar her zaman kaybetmiştir.

Oysa; bizim gibi hizmete talip olanlar, bütçesiz, menfaat beklemeden çıkar gözetmeden, vatanına, milletine hizmetle gecesini, gündüzünü harcayıp ölümüne bayrağına sahip çıkmakla olur. Şu anda sivil toplum örgütünü Osman Ocakları Kadın Kolları Yönetim Kurulu ve Genel Başkanlığını yürütmekteyim.

Vatandaşlar bize Osmanlı medeniyetine hizmet ettiğimiz için yardımcı oluyor. Birlikte bu medeniyete hizmet etme imkânlarını buluyoruz. Bizimle çalışan bize gönül veren vatandaşlar arasındaki güven, Osmanlı medeniyetidir.

Ak Parti ile belediye başkanları ve milletvekilleri ile halkın arasındaki olan güven ise, Sayın Erdoğan’dır. Çok açık konuşuyorum .”Erdoğan olmasa partiye oy verir miyim ? Bunun cevabını veremiyorum. Osman ocaklarının hiçbir bütçesi olmamasına ve üye aidatı kabul etmemesine, devletimizin hiçbir imkanını kullanmamasına rağmen, devletin ve milletin bekası için gece gündüz hizmet etme imkanları yaratıp bu şekilde faaliyetler gerçekleştiriyor. Öte yandan görüyoruz ki devletin imkânlarını kullanarak yan gelip yatanlar var. Millete böyle hizmet verilmez. Türkiye Cumhuriyeti ciddi bir devlettir. Bu bakımdan her hangi bir belediye başkanlığı ihlal edilecek makam kabul edilemez. Bu anlamda görevini vazifesini en iyi şekilde yapabilecek kişilerin önleri açılmalı görevler ehline verilmeli görevini yapamayan yorgun kardeşlerimizin de kırılmadan kenara çekilmeleri doğrudur. Vatan meselesi tüm meselelerin üstünde bir meseledir. Bizler inanıyoruz ki vatanımızı milletimizi seven herkes bulundukları makamdan daha fazla vatana ve millete düşkün olacaktır.

Bunları da sevebilirsiniz