Ceylanpınar’da Mehmetçiğe Destek Yürüyüşü Düzenlendi!

Mehmetçiğin Afrin’e doğru yaptığı operasyonda destan yazdığı Zeytin Dalı Harekatı’na destek vermek için Osmanlı Ocakları sınıra sıfır olan Ceylanpınar’da yürüyüş düzenledi.
Osmanlı Ocaklarının Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat’ın öncülüğünde düzenlenen yürüyüşe halk büyük ilgi gösterdi. Osmanlı Ocaklarının ülke genelinde düzenlediği yürüyüşlere destek veren, ülkemizi bölmek isteyen fetö/PKK/PYD/YPG terör örgütlerini lanetleyen Osmanlı Ocakları, bu kez 2 şubat 2018 tarihinde Jandarma Komutanlığına, Emniyet Müdürlüğüne, Belediye Başkanlığına moral ziyaretleri gerçekleştirerek Zeytin Dalı Harekatı’na tam destek verildiği bildirdi.

Jandarma Komutanlığına Moral Ziyareti!

Genel Başkan Kadir Canpolat, Bölge Teşkilat Başkanı Suphi Ayaz, Ceylanpınar Osmanlı Ocakları ilçe Başkanı Halit Kesmez ve yönetimi, Mardin Kadın Kolları İl Başkanı Hülya Özdemir ve yönetimi, Viranşehir Osmanlı Ocakları yöneticilerinin katılımlarıyla jandarma komutanlığına moral ziyareti gerçekleşip askere baklava ikram edildi. yaklaşık bir saat süren jandarma komutanlığında ki ziyaret Binbaşı Ahmet Uzun ile dikkat çeken samimi sohbetten sonra toplu resim çekildi.

 Belediye Başkanı Menderes Atilla’ya ziyaret!
”Kalbimiz Mehmetçiklerimizle, zeytin dalı harekatını destekliyoruz” yazılı pankartla Belediye Başkanlığına gelen kalabalık gurup Belediye hizmet binasında Belediye Başkanı Menderes Atilla’nın Başkanlığında toplantı salonunda bir araya gelindi. toplantı salonunda konuşma yapan Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat; ‘ şehirde size karşı büyük bir sevgi ve saygı var sizleri çalışmalarınızdan dolayı tebrik ediyorum’ dedi.  Söz alan Belediye başkanı Atilla; “Devlet lehinde çalışan tüm STK’lara destek veriyoruz, Osmanlı Ocaklarına da destek verdiğimi belirtmek isterim, Bugün  Zeytin dalı operasyonuna herkesin destek vermesi gerekir, Abdulhamit’e yapılan kumpaslar bugün Erdoğan’a yapılmak isteniyor.”
Ziyaret dolayısıyla bir açıklama yapan Belediye Başkanı Menderes Atilla, Türkiye’nin Afrine yönelik Zeytin Dalı Operasyonunun önemli olduğunu belirterek, Türkiye’nin de artık bölgede söz sahibi olduğunu söyledi. Türk milleti olarak Suriye iç çatışmalarından ders çıkarılması gerektiğini de vurgulayan Başkan Atilla, “Ülkemizin başına bir iş gelirse bizim gidecek hiç bir yerimiz yok. Bunun bilincinde olmamız lazım. Geçmişte Osmanlı döneminde içimizde ihanet odakları vardı bugün de aynı ihanet odakları var. Geçmişte de nasıl mücadele edildiyse bugünde aynı ruh ve aynı şevkle mücadele etmemiz lazım. maalesef içimizdeki ihanet odakları ülkenin parçalanması için hizmet ediyorlar. Ama inşallah bu ülke parçalanmayacak, bu ülke bölünmeyecek. Bizim en azından Suriye’de yaşanan iç çatışmalardan ders çıkarmamız lazım. Türkiye’nin yanı başında Kürt kardeşlerimizi kullanarak ülkemize saldırıyorlar. Suriye’de yapılmak istenen Suriye’den Akdeniz’e bir petrol koridoru açmak ve bunun da denetimini İsrail’e vermek.” diye konuştu.”şeklinde konuştu.

Yürüyüşten sonra şehir meydanında konuşan Osmanlı Ocaklarının kurucusu olan
Kadir Canpolat:” BUGÜN DÜNYA OSMANLI’YA MUHTAÇTIR” dedi.
Canpolat,  ilgiyle konuşmasını dinleyen vatandaşlara;”Bu Büyük bir milletin sevinci bir olan aziz hemşehrilerimiz, Bu bölgede ve ülkenin çeşitli yerlerinde görüyoruz ki Mehmetçiğimize ölümüne bir destek sergilenmektedir. Osmanlı Ocakları bu ruh ve manada bu operasyona ülkenin çeşitli yerlerinden destek vererek.
Milletimize ve tüm dünya kamuoyuna mesaj vermektedir. Bu mesaj:”dünya adalete muhtaç” mesajıdır.
Dünya hoşgörüye muhtaç, Dünya birliğe muhtaç, Dünya şefkate muhtaç, Dünya aslında Osmanlı’ya muhtaç,
Biz bunu görüyoruz… Operasyonun ismi Zeytin Dalı olmasının ayrıca bir mana içermesi; devletimizin bir başka devletin sınırlarında yaptığı operasyonla, o devletin topraklarında, o millete ait Can güvenliğini, mal güvenliğini, namus ve Irz güvenliğini tesis ettikten sonra, bir medeniyeti, barışı kardeşliği oraya götürdüğü görülmektedir.
Ülkemiz hiçbir tehdidin hiçbir tehlikenin karşısında diz çökecek bir devlet değildir.  Artık ülkemizde küresel güçlerin tehditlerine boyun büken bir zihniyet yok!
Artık ülkemizde üç beş çapulcuya fırsat veren bir anlayış yok!  artık ülkemizde birlik var, kardeşlik var, bütünlük var, şuculuk buculuk yok, Türk milleti var, tek devlet var
tek millet var
tek vatan var
tek bayrak var
tek devlet var Allah hamdolsun…
Ülkemizde daha önce hiç görülmediği bir şekillerde ve ölçülerde bir birliktelik var.  Zeytin dalı operasyonuna Mehmetçiğimizin, sizlerin sosyal yaşantısında ki huzur ve bekası için yapmış olduğu bu operasyon birilerinin
Farklı anlamlarda siyasi malzemesi olabileceği hususunu göz önüne gelmektedir.
Bizler yaratılanı yaratandan ötürü seviyoruz,
O bölgeye kardeşliği barışı götürebilmek adına, Oradaki kardeşlerimize oradaki Suriyeli kardeşlerimize oradaki soydaşlarımıza, ümmetten olan insan olan kardeşlerimize bu bölgede yaşayan insanların akrabalarına sahip çıkabilmek adına bölgemizde terör faaliyeti bitecek. 2-3 kendini bilmez teröriste diz çökmemek adına orada bir operasyonun içerisine giren anlayışı sonuna kadar destekleyen aziz milletimizi bu bölgede yaşayan kardeşlerimizi ve daha önemlisi dünyanın her yerinde afrin’e yapılan operasyona destek veren şanlı şerefli milletimize saygıyla sevgiyle muhabbetle tebrik ediyoruz.  Allah ordularımıza güç versin, bu şer ittifaklarına Allah fırsat vermesin.
Bu yapılan savaşa, bu kin güdülen operasyonlara,  dünyada bir karşı duruş var. Bu bölgede tesis temin edilmesi gereken Osmanlı medeniyeti var. kardeşlerim biz bu savaşları biz bu kavgaları ancak Osmanlı çatısı altında bu hoşgörüyle Osmanlı ahlakıyla Osmanlı kardeşliğiyle  yok edip birliğimizi ve beraberliğimizi bu medeniyetin çatısı altında kurabiliriz. Bu gün bu medeniyeti yeniden yaşayan ve yaşatan büyük bir fırsat var” şeklinde konuştu.

Emniyet Müdürlüğünde duygu anlar…
Kent Meydanında yapılan konuşma sonrası oluşan konvoyla şehir turu yapan kalabalık gurup, Emniyet Müdürlüğüne ”şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganlarıyla giriş yaptı. Gurubu Kapıda Emniyet Müdürü Fazlı Şen karşıladı. Sohbet esnasında emekliliği geldiği halde emekliliğini istemeyen Emniyet Müdürü Fazlı Şen;” Bu kaçmak olur” dedi. Bu açıklama duygu dolu anlar yaşattı. Çıkışta toplu resim çekildi.

 

Bunları da sevebilirsiniz