Canpolat Başkanlık Sistemini desteklediklerini açıkladı…

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı A.Kadir Canpolat Başkanlık Sistemini desteklediklerini açıkladı…
rp_10690295_734362366611578_5477853046319643813_n-200x300-200x300.jpg

Osmanlı Medeniyeti için BAŞKANLIK şart!

Osmanlı medeniyeti; Muasır medeniyetlerin üzerine çıkmış, Dünya tarihinde eşi veya benzerine henüz rastlanmamış bir sistem ile dünya medeniyetlerine devasa birçok katkı sağlamış, Hoşgörü, Ahlak, Adalet, Edebiyat, Sanat, Barış, Özgürlük medeniyetidir.

Osmanlı Medeniyeti için, Geliştirilmiş olan Başkanlık Sistemi ile Osmanlı Kültürünü ve Ahlakını yaşamak ve yaşatmak için sistemin buna el verişli olması gerekmektedir.
Şu son zamanlarda yaşanılan üzücü olaylardan dolayı sistem kilitlediği hükümetin iş göremez hale getirildiğini görüyoruz…

‘’Tüm olumsuzluklara  rağmen Osmanlıca için teşekkürler ERDOĞAN’’…

Bütün etnik gurupların,Tüm Dinlerin, Farklılıkların Osmanlı’daki gibi yaşam fırsatı bula bilmesi için, ‘’Başkanlık Sistemi’’ Milletimizin ve ülkemizin geleceği için tek çıkış yoludur. Üniter Başkanlık Sistemi Krallık veya Padişahlık değildir. Bu günümüzde de uygulanması imkânsız bir durum değildir. İktidar ve Cumhur bu sistem için zemini uygun durumdadır. Ülkemizi ve milletimizi tarihi bir fırsat beklemektedir.
Bu fırsat yaklaşan 2015 Genel seçimlerdir.

Krallık Nedir?
Demokratik olmayan yönetim sistemidir. Haksızlık ve adaletsizliğin tavan yaptığı bir sistemdir…(İngiltere hala kraliyet ailesi vardır)

Padişahlık Nedir?
Padişahlık demokratik bir düzendir. İçinde Adaleti, Ahlakı, Sanatı, Edebiyatı, Hoşgörüyü, Yaşamış bir Bab-ı Ali gibi Abidevi bir sistemin özüdür…(Başkanlık sistemi ile eş anlamda düşünüle bilir)

Amerika Birleşik Devletleri, Padişahlık sistemini almış uygulamak istemiş, Bunu da Başkanlık Sistemi ile yapmaya çalışmış olsa da, Dünya Osmanlı’da ki Sistemi arzulamaktadır. Çünkü Osmanlı Medeniyeti gittiği çoğu yere Barışçıl formülleriyle kansız, kılıçsız, sulh ederek idare ve yönetim yapabiliyordu.
İnsanlık tarihi Osmanlıdaki gibi ne huzurludur, Nede o kadar güvendedir.
Amerika Birleşik Devletlerinde uygulanan  Başkanlık Sistemini, Osmanlı’dan örnek alınarak ve geliştirip düzene sokulmuş bir sistemdir.
Lakin Hoşgörü, Adalet, İhlâs ve hayatın gerçeği insanlıktan bir haberdir.
Gittiği yere adalet yerine, Zülüm götürmüştür.
Gittiği yere iyilik yerine kan, Savaş, Gözyaşı götürmüştür.
Sistem olarak Osmanlı devletini her ne kadar taklit etmiş olsa da, Osmanlı devleti gibi Adil ve huzurlu bir yönetime sahip değildir.
“Dünya Türkiye’nin Öncülüğünde Başkanlık Sistemine Muhtaçtır”
İşin özü, Dünya aslında Osmanlı’ya muhtaçtır. Osmanlı’yı her ülke olduğu gibi Yeni Türkiye’de arzu etmektedir.
Ülkemizde Başkanlık Sistemi demek; Osmanlının ruhunu yeniden ŞERH etmek demektir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan vatandaşlarının isteklerine kulak verdiği görülmektedir.
Halk yani bizler Osmanlı sistemi olan Başkanlık Sistemini canı gönülden arzuluyor ve Daha ferah, Huzurlu bir yaşam için Osmanlı Ocakları tabanının sesini dinliyor ve
BAŞKANLIK SİSTEMİNİ destekliyor.

Misyonumuz olan Osmanlı medeniyeti için, Başkanlık Sistemi elzemdir. Bunun için birinci vazifemiz Başkanlık sistemini tüm teşkilatımıza siyasetçilere, Vatandaşlarımıza anlatmamız gerekir…

Geçmişin hüsranlı, Yara izlerini bedeninde taşıyan,
Yeni Türkiye’yi onaran kefenli mimar, İzindeyiz…

Bunları da sevebilirsiniz