Bu kaçıncı iftira!

KILIÇDAROĞLU’NUN ORTAYA ATTIĞI TÜM BELGELERİ SAHTE..!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakınları hakkında attığı iftiralarla bir haftadır gündemi meşgul eden çıkan Kemal Kılıçdaroğlu bu defa da çuvalladı.


NASIL MI ?
Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat şöyle açıklıyor…

“Kılıçdaroğlu’nun iddiası yurt dışına para transferiydi ve bu transferlerin dekontları “sözde” Erdoğan’a da ait olduğunu belgelemiş show yapmıştı…
Oysa;
Önce Cumhuriyet savcılığına verilmek istenmeyen evrak, sıkışınca basına dağıtılan evraklardan çok farklı çıktı.
İftira tutmayınca ve yargı konuya müdahale edince savcılığa gerçek ama yurt içine ait para transferleri olan dekontlar verildi.
Soruyorum;
-Kılıçdaroğlu’nun elinde salladığı evraklar nerede?
-Amacı neydi ?
-Sahte evrakları kimler düzenledi ?
-Sahtecilikten yargılanacak mı?
-Sarraf davasına paralel olarak ABD’nin işine yarayan bir gündem yaratmakla ne amaçlanmıştı?

İddia edilen evraklar sahte olduğu %100 anlaşıldı. Savcılığın açtığı soruşturma kapsamında sıkışınca evrak vermek zorunda kaldı ama verilen evraklar iddia edilen evraklar değildi.
Yurt içinde bankalar arası yapılmış havale dekontuyla bu iftira ve algıyla ABD’nin işini kolaylaştırıcı Erdoğan düşmanlığına destekle Türkiye’yi hedef alanlarla iş birliği yaptı ve bu işten yargılanmaktan kimse kurtulacağını düşünmemelidir.
Zira, Milletini gibi Devleti ve yöneticilerini iftiralarla dünya Kamuoyu önünde itibarsız yapılmaya çalıştığı aşikardır.

Cumhurbaşkanlığı Makamını korumak, gözetlemek, yüceltmek tüm vatandaşlarımızın asli görevidir.
Bu yıldırma ve iftiralara karşı sessiz kalmayacak hukuk adamlarını yani Cumhuriyet savcılarımızı göreve davet ediyorum.
Bu yapılmak istenen kumpasın hesabı derhal sorulmalıdır.
Bakınız iftira attığı şirkette Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

BELLWAY’DEN KILIÇDAROĞLU’ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

“ Belgeleri sahte, mağduriyet yaşadık
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ailesi ve yakınlarının ‘milyonlarca dolar gönderdiğini’ söylediği Bellway şirketi, belgelerin sahte olduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.
Hürriyet’ten Toygun Atilla’nın haberine göre, şirketin sahibi ‘sahtecilik’, ‘sır ifşası’ ve ‘mağduriyet’ suçlamalarıyla İstanbul başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. İstanbul başsavcılığı ‘yetkisizlik’ kararıyla dosyayı Ankara başsavcılığına gönderdi.
Suç duyurusunda şu ifadeler yer aldı: “Şirket asıl evraklarında ve banka kayıtlarımızda yaptığımız incelemede banka hesaplarımıza böyle bir para gelmediği gibi söz konusu swift mesajı ve dekontunun sahte olduğu anlaşılmıştır. Sahte olduğu açık belgeler kullanılarak sahtecilik fiili işlenmiş, bankacılık ve ticaret sınırlarımızın ifşası suçlarının işlendiği ortaya çıkmıştır. Müvekkil ve şirket açısından büyük bir mağduriyet ortaya çıkmıştır. Bu nedenlerle zarar gören müvekkil adına huzurdaki şikayeti yapmak hasıl olmuştur. Tüm belgelerimiz soruşturma sırasında ayrıca ibraz edilecektir.”

Kılıçdaroğlu’nun, sahte belgede gizlediği detay!
Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili olduğunu iddia ederek gösterdiği sahte belgelerde, bazı detaylar dikkat çekti
Kılıçdaroğlu’nun Meclis’teki grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ailesi ve iş adamı Sıtkı Ayan’ı hedef alarak açıkladığı belgeler boş çıktı.
Ayan’ın Man Adası’nda kayıtlı Bellway Limited Şirketi’ni 2011’de devraldığı, şirketin banka hesabının bile bulanmadığı belirlendi.
KILIÇDAROĞLU’NUN AÇIKLAMADIĞI AYRINTI
Öte yandan, Karar Gazetesi’nin ulaştığı swift belgelerinde para transferlerinin iki Türk bankası arasında gerçekleştiği net şekilde görülüyor. Kılıçdaroğlu, bu ayrıntıyı açıklamadı.
CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Man Adası’nda kurulan iş Adamı Sıtkı Ayan’a ait Bellway Limited Şirketi’nin offshore hesabına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ailesi tarafından para gönderildiğini ileri sürdü. Kılıçdaroğlu’nın ‘şirkete ait dediği’ para transferi kayıtlarının ise doğru olmadığı anlaşıldı. Belgelerde transferlerin iki Türk bankası arasında yapıldığı net şekilde görülürken, Kılıçdaroğlu transferlerin şirketin offshore hesabına yapıldığını ileri sürdü.

SAHTE BELGEDE ŞİRKETE GÖNDERİLDİĞİ YAZIYOR AMA ŞİRKETİN HİÇBİR BANKA HESABI YOK

İş adamı Sıtkı Ayan’ın, 2011’de gemi taşımacılığı faaliyeti için devraldığı şirketin hiç bir banka hesabı bulunmuyor. Uluslararası sularda gemi taşımacılığında avantaj sağlamak için devralınan şirketin offshore hesabı da yok. Şirkete kayıtlı ‘Ağdaş’ adlı gemi bu kapsamda işletiliyor. Bellway Limited Şirketi adına, devirden önce ve sonra da banka hesabı açılmadığı öğrenildi.

İKİ TÜRK BANKASI ARASINDA

Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında banka transferlerinin kanıtı olarak öne sürdüğü swift belgelerinin offshore hesaba transfer işlemlerine değil, Türkiye’deki bankalar arası para transferlerine ait olduğu öğrenildi.
Kılıçdaroğlu’nun Meclis kürsüsünde “Vergi kaçırmak için şirketin offshore hesabına para transferi” iddiasıyla gösterdiği sözde transfer belgelerinde işlemin iki Türk bankası arasında gerçekleştiği net olarak görülüyor.
Öte yandan, Kılıçdaroğlu’nun elindeki sözde belgelerde, grup toplantısı sırasında zikrettiği isimler bulunmuyor.
İlk belgeye göre 2.5 milyon dolarlık transfer Türkiye Halk Bankası ile Albaraka Türk arasında gerçekleşti. Transferi yapan şirket ise Türkiye’de kurulan Bellway Limited. Ancak şirketin banka hesabı yok.

Kılıçdaroğlu’nun Türk bankaları arasında transfer yapıldığını gizleyerek açıkladığı ikinci belgede de Türkiye Halk Bankası ve Albaraka Türk isimleri açıkça görünüyor.

KILIÇTAROĞLU BU YALANLARI DAHA ÖNCEDE UYDURDU VE HEPSİ BOŞ ÇIKMIŞTI,

İŞTE KILIÇDAROĞLU’NUN ÇUVALLADIĞI 15 OLAY!
KASET OLAYINDA ÇARK ETTİ
– Bir televizyon kanalında Deniz Baykal kasedi hakkında “Erdoğan’ın kaseti izlediğini gördüm. Kendisine o kaseti izletenler Erdoğan’ı kayıt altına alıyor” diyen Kemal Kılıçdaroğlu avukatı aracılığıyla savcılığa gönderdiği dilekçede çark etti. Genel başkan, videonun kim tarafından ve ne zaman izlettirildiğini hatırlamadığını söyledi.

BAKIRKÖY 46 PROJESİNİN İMAR PLANI

– Kemal Kılıçdaroğlu, “Bakırköy 46 projesinin imar planının çıkartılması karşılığında TÜRGEV Vakfı’na Ataşehir’de 20 dönümlük arsa verildi” iddiasında da bulundu. Ancak Ağaoğlu Şirketler Grubu, bu tür bir pazarlığın söz konusu olmadığını açıkladı.

BAKANLIK AÇIKLAMA YAPTI

– 15 Temmuz şehitlerinin yakınlarının istedikleri takdirde askerlikten muaf tutulmasının önünü açan düzenlemenin ‘ayrımcılık’ olduğunu iddia eden CHP lideri Kılıçaroğlu, “Şehitler arasında ayrımcılık yapmak hainliktir. PKK’ya karşı mücadele eden şehitlerin çocukları ve kardeşleri de yararlanmalı” dedi. Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. Açıklamada, “Kılıçdaroğlu’nun dile getirdiği gibi bir ayrım kesinlikle söz konusu değildir. Askerlik Kanunu’nda Terörle Mücadele kapsamında şehit olanların çocukları ve kardeşleri zaten zorunlu askerlikten muaftır” denildi.

ALTIN KLOZET İFTİRASI

– CHP Lideri,
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde altın klozet olduğunu ileri sürdü. Külliye’de böyle bir klozetin olmadığı ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu’nun iddiasının sosyal medya dedikodusu olduğu belirlendi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN İSVİÇRE’DE 8 AYRI HESABI VAR İFTİRASI

– Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İsviçre’de 8 ayrı hesabı olduğunu savundu. Bu iddianın da yalan olduğu kısa sürede ortaya çıktı.

TSUNAMİ SONRASI PARALARIN AÇE’YE GİTMEDİĞİNİ ÖNE SÜRDÜ

– Genel Başkan Kılıçdaroğlu, tsunami sonrası toplanan paraların Açe’ye gitmediğini öne sürdü. İddia dekontlarla yalanlandı.

BYLOCK İFTİRASI HAVADA KALDI

– 6 Kasım 2016’da olağanüstü toplanan MYK’da “ByLock kullanan 4 bakanı ve 60’a yakın vekili açıklayacağız, dokunulmazlıklarının kaldırılmasını talep edeceğiz” dedi. Geçen 3 Nisan’da “AKP içinde 120-180 civarında ByLock’çu milletvekili var, açıklasınlar” diye konuştu. Fakat ispatlayamadı.

– Kılıçdaroğlu, SSK Genel Müdürlüğü yaptığı dönemle ilgili, “İlk kez tüm elemanları sınavla ben aldım” dedi. Ancak gerçek kısa sürede ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu’nun genel müdürlük yaptığı 23 Mayıs 1998’de SSK’nın ihtiyacı olan 2 bin 147 sağlık personeli alımı için tek aşamalı tercih sistemi ile ÖSYM tarafından sınav yapıldı. Sınavda bin 876 kişi işe girmeye hak kazandı. Kılıçdaroğlu sınava rağmen Personel ve Eğitim Dairesi Başkanı Alişan Sağlam’ın hazırladığı ve Genel Müdür Yardımcısı Kemal Oktar’ın da imzaladığı yazı ile isteğe bağlı olarak pozisyonlara atama yaptı.

ERDOĞAN’IN FAKÜLTE MEZUNU OLMADIĞINI İDDİA ETMİŞTİ AMA…

– Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fakülte mezunu olmadığı iddiasını ortaya attı. Bu iddia Marmara Üniversitesi Rektörlüğü tarafından açıklama ile yalanladı.

– Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz kanlı darbe girişimine ‘kontrollü darbe’ dedi. Fakat darbenin talimatının bizzat Fetullah Gülen tarafından verildiği ve darbe öncesi FETÖ’cü generallerle Adil Öksüz ile Ankara’da toplantılar yaptığı ortaya çıktı.

-Geçtiğimiz aylarda ‘Dövizini bozdur’ çağrısı yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendi birikimlerini TL’ye çevirmediğini iddia etti. Dekontlarla iddiası çürütüldü.

Kılıçdaroğlu o ‘Kağıtları’ neden gizliyor?

ADİL ÖKSÜZ AÇIKLAMASI

– Kılıçdaroğlu bir televizyon kanalında Adil Öksüz’ün MİT görevlisi olduğunu ima ederek şunları söyledi: “Adil Öksüz’e neden kelepçe takılmadı? MİT yasasında değişiklik yapıldı. Başbakanın emri ve talimatıyla hiçbir MİT görevlisi gözaltına alınıp tutuklanamaz. Adil Öksüz neden gözaltına alınıp tutuklanmadı?” İddia ile ilgili MİT’ten yapılan yazı açıklamada “Adil Öksüz, MİT’in terör örgütü içindeki kaynağı olmamıştır ve MİT’e çalışmamıştır. Adil Öksüz’ün nasıl serbest kaldığı konusu yargının işi olup, ilgili makamlar tarafından gerekli soruşturma ve takibat yapılmaktadır” denildi.

İLK BEN ÇIKACAĞIM DEDİ AMA…

– 3 Eylül 2010’da “Kim darbe girişimi yaparsa o tankın önüne ilk ben çıkacağım” diyen Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişiminde Atatürk Havalimanı’ndaydı. Korumalarının darbecilerle görüşmesinin ardından tanklar çekildi ve Atatürk Havalimanı VIP bölümünden Bakırköy Belediye Başkanı’nın evine geçti. Genel Başkanın darbe girişimini televizyondan kahve içerken izlediğine yönelik fotoğraflar ortaya çıktı. Sonrasında kendisine sorulan “Siz 15 Temmuz gecesi tankın önüne neden çıkmadınız? Daha önce böyle bir demeciniz olmuştu” sorusuna “İyi de tank getirselerdi, nerede tank?” cevabını verdi.
– 25 Kasım 2016’da Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Kulübü’nün ’15 Temmuz ve Parlamenter Sistem’ başlıklı konferansında, 15 Temmuz darbe girişimi gecesiyle ilgili “O akşam oteller kapalı olduğu ve bizi otele almadıkları için Bakırköy Belediye Başkanımızın evine gittik” demişti. Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun evinin yakınlarında bulunan otellerin hepsinin açık olduğu ortaya çıktı.

HALKA SUCUK EKMEK DAĞITARAK HARCADI

– Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile ilgili yolsuzluk iddiaları, yargı kararlarıyla çürütüldü. Dönemin belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, kazandığı tazminat paralarını Kayseri’de halka sucuk ekmek dağıtarak harcamıştı.
Cumhurbaşkanımızın açtığı manevi tazminat davasıyla vatandaşa dağıtılmasını Ümit ediliyor….

Bunları da sevebilirsiniz