BAHÇELİ’NİN BAŞARISIZLIĞINI OSMANLI OCAKLARINA YIKMASINA TEPKİ.

Mhp lideri Devlet Bahçelinin 1 Kasım seçimlerinde oylarının düşmesiyle alakalı Osmanlı Ocaklarını sorumlu tutmasına, Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat’tan açıklama geldi.12083903_901685843212562_827195652_n
Konu ile alakalı yazılı açıklama yapan Kadir Canpolat söyle devam etti;

Daha önce Osmanlı Ocaklarına ‘Bizans’ın varisi’, ‘Sarayın paramiliter güçü’ gibi  hakaret ve iftiralarda bulunan Devlet Bahçeli bu kez 1 kasımda ki başarısızlığının faturasını Osmanlı Ocaklarına yıkmaya çalışması siyasi ve vicdani olarak kabul edilmeyecek bir durumdur. Evet ülkücü kardeşlerimiz Osmanlı Ocaklarına ilgi duymaktadır. Çoğu teşkilatımızda ülkücü kökenli kardeşlerimiz gibi CHP kökenli HDP kökenli BBP’ten Alperen kardeşlerimiz vardır  ve Osmanlı Medeniyetide böyle bir ruh’tur. Bizim kapımız tüm partililere eşit mesafede açıktır. Dileyen her vatandaşımız Osmanlı Ocaklarında kendilerine yer bulabiliyorlar. HDP’nin yaptığı gibi Osmanlı Ocakları yönetim ve üyelerine asla parti belirterek oy kullanmaları yönünde baskı yapmamaktadır. Demokratik bir ortamda dileyen dilediği partiye oy kullanmıştır. Doğruyu gören seçmen ülkesini seven ve istikrarın devamını isteyen vatandaşlarımız oylarını Ak partiden yana kullanmıştır. Bu seçim sonucu milletin takdiriyle olgunlaşmış bir sonuçtur. Bunu kimse Osmanlı Ocaklarına veya şahıslara mal etmemelidir. Halkına saygısı olan bir siyasetçi sandıktan çıkan sonuçlara asla itiraz etmemelidir. demek ki Bahçelinin Osmanlı Ocaklarına karşı yaptığı hakaret ve iftiralar kendi tabanında tepki görmüş ve bu durumda sandığa yansımıştır. Milliyetçi oyların Osmanlı Ocakları sayesinde Ak partiye geçtiği tamamen kuru iftiradır. Vatandaş artık gerçekleri görmekte, Herkes dilediği partiye oy kullanmıştır. Özünde Osmanlı Medeniyetine sahip çıkan  siyasetçilere ve siyasi partilere, Osmanlı Ocakları olarak bizde Osmanlı medeniyetine katkı sağlamak adına sahip çıkacağız, Bu boynumuzun borcudur. Bu tür dedikodularla ülkeye katkı sağlanamayacağı ortadadır.

”YENİ ANAYASA” VE ”BAŞKANLIK” ÇALIŞMALARINA DESTEK VERECEĞİZ!

Yeni Meclis yeni anayasa ve ‘Başkanlık’ sistemi için ülke istikrarına katkı sağlamalıdır. Bu anlamda biz sivil toplum kurumları olarak üzerimize düşen her ne olursa desteğimizi sağlayacağız.Gün ülkemiz adına birlik ve beraberliğimize sahip çıkma günüdür.tüm siyasi partiler sulh ederek artık barışçıl bir tutum takınılmalıdır. Vatandaş iftira ve karalama kampanyalarından bıktı. Tartışan kavga eden bir meclis istemiyoruz. Çözüm üreterek ülkemize hizmet veren bir meclis istiyoruz.İktidar olamadığı için hiç bir siyasi partili kenarda durup görev ve sorumluluklarından kaçınmamalıdır. Ülkemize dar gelen bu anayasa derhal el birliğiyle değiştirilmelidir. Milletine hizmet etmek için TBMM’YE gönderilen Milletin vekilleri, Milletin isteğini arzuladığı her şeyi yapması gerekmektedir.BU yüzden Başkanlık sistemi ve yeni anayasa elzemdir.dedi.

Bunları da sevebilirsiniz