Afrin Şehidimiz Ahmet Aktepe Son Yolculuğuna Uğurlandı


Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan Piyade Teğmen Ahmet Aktepe’nin naaşı, baba ocağı Erzurum’da toprağa verildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda, PYD-YPG/PKK/KCK ve DEAŞ terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen saldırıda şehit olan Piyade Teğmen Aktepe (32) için Erzurum Hava Meydan Komutanlığında tören düzenlendi. Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, kente getirildiği Solotürk uçağından askeri tören mangasınca alınıp bir süre omuzlarda taşınarak musalla taşına konuldu.

İl Müftüsü Hasan Hüsnü Sula’nın duasının ardından askerlerce katafalktan alınan Aktepe’nin cenazesi, Mareşal Çakmak Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

İkindi namazını müteakip İl Müftüsü Hasan Hüsnü Sula’nın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin naaşı toprağa verilmek üzere Tortum ilçesine bağlı Şenyurt beldesine gönderildi.
Evli ve 3 yaşında Esra Aysima isimli bir kız çocuğu olan şehit teğmenin, ailesinin tek erkek çocuğu olduğu, babasını çocukken kaybettiği ve 4 kız kardeşinin bulunduğu belirtildi.
Törene, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat, AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Uğur Tarçın, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Güray Alpar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Bekir Uzun, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, şehidin yakınları, askeri erkan ve on binlerce Erzurumlu katıldı.

Osmanlı Ocakları medya ekibi tarafından canlı yayınlanan bu tören yurt genelinde yüz binlerce izleyiciyi hüzünlendirdi.

Canpolat yaptığı bir açıklamada; “Bir daha dünyaya gelip yeniden şehit olmak isteyenlerden biri daha veda etti.
Ailen Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Milletine emanettir.
Ruhun şad ola.
Buradan Zeytin dalı operasyonlarında, daha önceki sınır ötesi operasyonlarımızda terörle mücadelede, 15 Temmuz da verdiğimiz tüm şehitlerimize özellikle bir kez daha Allah’tan rahmet yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum, Gazilerimize sıhhat ve afiyet temenni ediyorum. Halen operasyon halindeki tüm güvenlik güçlerimizi Rabbim korusun, esirgesin, zafere ulaştırsın.
” dedi

Bunları da sevebilirsiniz