A.Kadir Canpolat İskenderun’da, Suriyelileri Ziyaret Etti

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı A.Kadir Canpolat Genel Merkez Yönetimi ve Hatay İl ve Başkanı ve Yönetimi beraberindekiler, Suriyelileri ziyaret etti.Osmanlı Ocakları Sivas İl Başkanlığının açılışı sebebiyle Antakya’ya giden Osmanlı Ocakları Genel Başkanı A.Kadir Canpolat ve beraberindeki yönetimle Suriyelilerin kaldığı evlerinde ziyaret etti.

Sohbet esnasında kısa açıklama yapan Canpolat:”Suriye’de istikrarın, refahın, huzurun ve barışın sağlanması için kardeşlik hukuku çerçevesinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleriyle gerçekten Yeni Türkiye, projesinde Osmanlı Devleti gibi büyük Devlet olmanın, aziz milletimiz de büyük bir millet olmanın sorumluluğuyla seferber olmuş durumda özellikle Osmanlı Ocakları ve Osmanlı Torunları cansiperane çalışıyorlar. Anneleri, babaları, yavruları, en sevdikleri öldürülmüş veya sakat kalmıştır. Doğup büyüdükleri vatanlarından sürgün edilen, kolları kanatları kırılan Suriyeli kardeşimizin gözünde imanın, tevekkülün azmini, heyecanını ve kararlılığını gördük.

Bütün duamız bir an önce Suriye’ye barışın, huzurun, sükûnun hâkim olması kanın, gözyaşının, hasretin, acının, elemin dinmesidir. Suriyeli kardeşlerimizin de bu zor günlerde yanlarında olan Osmanlı Torunları’nın şükran ve dualarını iletmiş olayım” dedi.

DSC06990 DSC06994

Bunları da sevebilirsiniz